מחוייבות אישית 

כ- 10 תלמידי פרויקט מחויבות אישית התנדבו לעזרתן של 6 משפחות העמותה לקדם לסייע ולחנוך כל ילד ע"פ מצבו וכל משפחה ע"פ צרכיה

על ההתנדבות בעמותת להיות שם - אלה סויסה

מבחינתי, זוהי זכות גדולה להתנדב בזה. לעזור לאוטיסטים זה לא דבר קל בכלל וצריך הרבה אחריות וריכוז רב בכל שלב ושלב. העזרה הזאת תרמה לי ניסיון ב להיות עוזרת סוציאלית בעתיד, אם יהיה יום שארצה, אז אני כבר מכוונת נכון או איך שאני אומרת "המיתרים שלי מכוונים מספיק כדי שאני אוכל להתנגן". זה נתן לי להבין שהאוטיסטים הם ילדים חכמים שכן מסוגלים לעשות דברים כמו שאנשים רגילים יכולים לעשות, רק שצריך ללמד אותם שלב שלב ולאט לאט וכאשר חוזרים על הדברים מספר רב של פעמים הם לאט לאט קולטים, וזה נפלא.אתה מרגיש שעשית משהו משמעותי שאתה עוזר לבן אדם עם אוטיזם להתפתח, אני מאוד שמחה שאני מתנדבת בזה, עוזרת להורים שקשה להם להתמודד עם האוטיזם של ילדיהם לבד. תודה רבה לשגית שאחראית על הכל ואמא לפלא ואופק האוטיסטים המדהימים, ותודה לאלינור ומשה הורי התאומים האוטיסטים ליאב ולירן המתוקים.ממליצה לעזור לאוטיסטים ולהתנדב זה באמת דבר שצריך אותו בעולם ואתם תרגישו טוב עם עצמכם ומשמעותיים.

 

תיאור תפקידי בעמותת "להיות שם":

תפקידי בעמותה היא לעזור בהתפתחותם של האוטיסטים, והמטרה היא בעצם לגרום להם להיות עצמאיים, ולקרב אותם לעשות פעולות שגם כולנו עושים, להוכיח לעולם שהם גם יכולים, ושאנחנו תמיד שם בשבילם.

 

למה בחרתי לעזור לאוטיסטים:

תרתי משמע, כאשר מדובר בעזרה, מדובר לא רק בתרומה לאוטיסטים, אלא גם להוריהם ולעצמי.חברה טובה שלי מתנדבת בזה, דרכה הכרתי את זה.היא אמרה לי:" תבואי,הם באמת צריכים את העזרה שלך,את בן אדם שגם אוהב לעזור וזה מתאים לך". אז הסכמתי,ובחרתי להתנדב גם בלעזור לאוטיסטים כי  אני חושבת שהדבר שיכול הכי לעזור להם זה עזרה בהתפתחות ובלהיות עצמאיים, אז זה מה שאני עושה בעצם, וזה נפלא לראות את ההתקדמות של כל אחד ואחד. גם כמובן חשוב עזרה להורים שצריכים לעבוד ואין להם זמן לעשות את זה,מבחינתי זכות גדולה וחוויה בלתי נשכחת.